O nouă întâlnire la sediul Primăriei pe tema Strategiei UE a Regiunii Dunării

În contextul lansării oficiale a Biroului de Informare şi Reprezentare al Catedrei Internaţionale Onorifice în sprijinul Strategiei UE pentru Regiunea Dunării (CIO-SUERD), eveniment organizat la iniţiativa deputatului Florian Nicolae de către Eurolink-House of Europe, coordonator al Catedrei Internaţionale Onorifice în sprijinul Strategiei UE pentru Regiunea Dunării, şi Ambasada Republicii Austria în România, Primăria Municipiului Giurgiu va găzdui vineri, 28 iunie 2013, ora 14,00, o nouă întâlnire ce are drept scop prezentarea proiectelor cuprinse în Masterplanul Euroregiunii Ruse-Giurgiu, precum şi a altor proiecte pe care intenţionează să le includă în Strategia UE pentru Regiunea Dunării.
În lista invitaţilor speciali se numără E.S. Ambasadorul Bosniei şi Herţegovinei, dl. Dusko Kovacevic, dl. Arnulf Gressel, Ataşat Comercial al Ambasadei Austriei în România, reprezentanţi ai ministerelor care gestionează arii prioritare în cadrul Strategiei UE pentru Regiunea Dunării şi ai CIO-SUERD, alături de reprezentanţi ai Consiliului Judeţean Giurgiu, Instituţia Prefectului, Poliţia de Frontieră, Inspectoratul Judeţean de Poliţie, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă, Inspectoratul Teritorial de Muncă şi Zona Liberă Giurgiu.
Evenimentul de lansare a Biroului de Informare şi Reprezentare al CIO-SUERD, coroborat cu întâlnirea de la sediul Primăriei, marchează Ziua Internaţională a Dunării şi contribuie la pregătirea din timp şi cu succes a proiectelor ce pot fi implementate în cadrul programului iniţiat prin Strategia UE pentru Regiunea Dunării.

Ultima modificare: 27.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Gabriela Szabo în „vizită de lobby” la Primăria Giurgiu